Fotogalerija Družabne aktivnosti Pretekle aktivnosti Pust "Temnician Circus" 2013

Predstavitev društva

Mladinsko društvo Trstelj skuša v naših krajih ohraniti ohranjene in obuditi pozabljene vaške običaje, ki so te kraje povezovali skozi stoletja. Ljudi je v teh krajih povezovala tudi želja po zdravi tekmovalnosti, kar velja tudi za člane našega društva. Ti združujemo v svoji paleti prireditev željo po ohranjanju pristnosti kraških ljudi, pozornosti do narave in športnega duha. S kolesarskim maratonom »Spoznavanje lepot Krasa«, ki smo ga letos izvedli že drugič, so lahko udeleženci občutili lepoto kraških vasi goriškega Krasa in prebujajoče se narave. Letošnja posebnost je bila v tem, da je bila trasa maratona nekoliko daljša in speljana skozi vsako vas na tem delu Krasa. Med posebnosti, ki jih je Mladinsko društvo društvo organiziralo v letošnjem letu, velja omeniti tudi ročno postavljanje mlaja, ki je rezultat zamisli »dan brez mehanizacije«. Dogodek se je začel z iskanjem primernega borovca, ki smo ga fantje posekali s sekirami, odstranili veje z mačetami, prinesli do voza in odpeljali do vasi. Sledila je obdelava debla ter zaključek z državno zastavo ter bršljanovim vencom, ki so ga pripravila dekleta. Tako pripravljen mlaj smo nato z vrvmi in posebnimi palicami s kovinsko konico - piksne ročno postavili na sredino vasi. Pri postavitvi so sodelovali vaščani treh generacij, zato je bil dogodek še toliko bolj pristen in poseben. V letošnjem letu je društvo organiziralo tudi nogometni in košarkarski turnir, v prihodnje pa se nameravamo odpraviti na večdnevno planinarjenje po Triglavskih jezerih, izvesti pohod »Po poteh kulturne dediščine« ter organizirati pobiranje Vahtiča.

Sunday the 17th. Mladinsko društvo Trstelj | Home |